Jdi na obsah Jdi na menu
 

V den státního svátku jsme nastoupili k zápasu Českého poháru proti extraligovému celku Škody Plzeň. Očekávání nebyla velká. Náš cíl byl jasný...potrápit jasného favorita. Tento úkol byl ale velmi, velmi těžký...Takže k zápasu...

Rozdíl v "profesionalitě" hráčů obou celků byl patrný již před zápasem, kdy tým Plzně po rozklusání a strečinku již 10 minut rozchytával své brankáře a mi se téměř ještě scházeli...no...Jak jsem řekl...k zápasu...

Po úvodní bully jsme se museli vyrovnat s tím, že zápas (ač to škodovákům asi nepřišlo) se bude odehrávat ve vysokém tempu (pro nás). Byla zde první vážnější střela na branku a následná dorážka hostujícího Větrovce, které znamenala vedení jeho klubu. Čas 1:05, 0:1. V té chvíli jsem se obával debaklu, přesně to se nemělo stát, ale my jsme ukázali, že v posledních 2 týdnech hrajeme opravdu v pohodě a dokážeme hrát s každým. Do šancí jsme se často nedostávali, ale dokázali jsme eliminovat plzeňské individuality. Plzeňané dobře kombinovali a převáděli, že právem patří do elity extraligy. Pak ale po zaváhání hostujícího brankáře a dobrému důrazu Viťi Procházky jsme dokázali vyrovnat...nadšení obrovské...7 minuta zápasu a 1:1. Následně při ponechané výhodě se od modré pěkně trefil Láďa a my šli senzačně do vedení. Čas 7:00 a 2:1. Vlastně to byla naše tak 3 střela na branku, ale úspěšná. Každá z lajn hostí si dokázala vytvořit nějakou šanci a my se snažili za každou cenu nedostat. V jedenácté minutě se nám ale soupeře ubránit nepodařilo a po křižné nahrávce a střele do protipohybu tu je vyrovnání 2:2. Následně máme šanci hrát přesilovku, kterou jsme sehráli výborně po ose Jurina - Pádlo a střelec Hrdina (sřídavý start z Rolling Balwans) je tu opět náš vedoucí gól. Čas 11:34, 3:2. Škodovka již vyrovnat nedokázala a tak jsme první třetinu vyhráli 3:2.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Plzeňané byli opět v držení míče a snažili se najít skulinky v naší defenzivě. To se jim povedlo již po 56 sekundách, kdy na modrou čáru dostal nekrytý Beránek přesnou nahrávku a přes hráče před Alešem prošel míč až do branky. 3:3. To nás ale nepoložilo a dál jsme se snažili udržet tempo zápasu a snažit se pobránit akce hostů. Do útoku jsme se často nedostávali, ale i přesto to neměli hráči Škody jednoduché. Ke konce třetiny nás tým Plzně dokázal dostat pod tlak a 6 vteřin před koncem zahodil stoprocentní šanci Votava, kdy byl osamocený před naší brankou a skvělým zákrokem se blýskl Aleš Daněk.  To znamenalo, že byl po dvou třetinách stav nerozhodný 3:3. To čekal málokdo.

Síly nám ubývaly a nás čekala třetí třetina...Hosté se pořád snažili vymýšlet, jak se dostat do vedení a my zkoušeli udržet tento stav a zkusit skórovat. Pak jsme museli přečkat naše oslabení po vyloučení Marcela. To nás stálo hodně sil. Plzeňáci nás nepustili z pásma a my byli po velkým tlakem. Přesilovku jsme dokázali ubránit, ale následně se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval opět Větrovec a my prohrávali 3:4 v 36 minutě. Pak následovalo další oslabení a šlo vidět, že toho máme dost, ale na bojovnosti jsme neubrali. Pořád to bylo o gól. Dobrou šanci si vytvořil Pádlo, ale našel jen již připraveného brankáře Semeru. Škodovka jen dál pokračovala ve svém výkonu, kdy těžila z vytrénovanosti svých hráčů, kteří si navzájem snažili připravit 100% šance. Tu využili až v 41. minutě, kdy z akce 2 na 1, po přihrávce Ondry Kejře skóroval do prázdné branky Regner. Stav 3:5. Pak svou šanci zahodil Víťa, kdy z brejku bohužel nedal a my se následně pokusili o zrvat odvoláním brankáře. Spíš šlo o to si tuto hru vyzkoušet, protože jestli bychom prohráli 3:5 nebo 3:6, bylo jedno. Mohli jsme na tom jen vytěžit. To se nám nepodařilo a v čase 42:40 jsme dostali gól na 3:6. Pak už se utkání spíše jen dohrávalo a branky jsme se již nedočkali. Prohráli jsme tedy 3:6.

Z výkonu jsme byli spokojení a navíc i s výsledkem. Sice jsme prohráli, ale splnili jsme svůj cíl a to potrápit vítěze tohoto poháru z roku 2006 a několika násobného mistra ligy. Hráči Škody vyhráli zaslouženě, ale ze svého výkonu radost asi neměli. Myslím, že zahráli přesně tak jak asi nechtěli. Ale výhra je výhra a historie se neptá...Velké díky patří fanouškům, kteří i v nepříznivém počasí dokázali utvořit skvělou kulisu. Určitě nejlepší v naší lize...DÍKY!!!

KONEČNÝ VÝSLEDEK: TJ ZKZ Horní Bříza - HBC Škoda Plzeň 3:6 (3:2, 0:1, 0:3), střely -  23:56

 

SESTAVA:

Jurina - Smola - Markvart

Zaňka - Procházka - Kabát

Picek - Krejsa - Záhrubský

 

Kydlíček - Hrdina

Sýkora - Liška

 

Daněk

(Šmíd)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pokořená extraliga ?

(Zdeněk Procházka, 31. 10. 2008 20:54)

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se ve 3. kole Českého poháru potkáme s extraligovým týmem HBC Škoda Plzeň, neuměl jsem si tento zápas vůbec představit. V duchu jsem si říkal, že alespoň nesmíme udělat na domácím hřišti ostudu a snad ten příděl gólů zvládneme. Moje obavy se nenaplnily. První třetina 3:2 v náš prospěch, druhá stav 3:3 a konečný výsledek 3:6, když jsme poslení gól dostali do prázdné branky při hře bez brankáře. Musím dodat super zápas, super divácká kulisa (i vzhledem k deštivému počasí) a z naší strany krásné góly (i z přesilových her) a nepřekonatelný domácí gólman Aleš Dominátor. Nemohu více dodat, byť hosté přijeli údajně bez několika opor, ale ihned dodávám, že i domácím chyběly zraněné posily ! Samozřejmě však byla vidět extraligová zkušenost a i herní projev hostů, když jsme chvílemi nevěděli, kterého hráče máme právě hlídat. Více takových úspěšných utkání.