Jdi na obsah Jdi na menu
 

Po nějaké době tu máme opět další rozhovor. Své k uplynulé sezóně Vám řekne vedoucí mužstva Horní Břízy Zdeněk Procházka...

1, Tak nám sezóna skončila a tým zůstal na 5. místě, je to úspěch?

Páté místo v letošní sezóně lze brát jako úspěch vzhledem k týmům, které skončily nad námi. Možná to mohlo být i o jednu příčku lepší, ale vzhledem k našim kolísavým výsledkům musíme být spokojeni.

2, Jak to vypadá s dalším působením týmu v nadcházející sezóně?

Další působení týmu v nadcházející sezóně vidím opět ve 2. NHBl, kterou budeme opětovně přihlašovat začátkem června letošního roku.

3, Týmem během sezóny prošlo dost hráčů, ale jen někteří odehráli většinu zápasů a někteří hráči odešli, co bys k tomu řekl?Obrazek

Začátkem soutěže jsme měli velice silný kádr, kdy jsme měli několik posil. Z Dobřan jsme měli na hostování do konce roku Lukáše Vrbu a skvělého extraligového gólmana Honzu Marka, který vnesl do týmu novou energii. Z HBC Plzeň přišel na hostování dnes již nepostradatelný Honza Votava -  WOTTY a Kuba Zacharda. ZACHY je však od jarní části soutěže na hostování v 1. ČNHbl, kde hraje za Tatran Třemošná. Můj názor je takový, že to byl a je pro hokejbal v Horní Bříze velký přínos.
 
4, Teď lehce k play off...S Conceptem nakonec prohra 2:1 na zápasy, i když po prvním utkání to vypadalo na jasnou sérii...

Zápas se silným Conceptem se nevyvýjel výsledkově dobře. I v prvním zápase, kdy jsme prohráli 1:8, jsme byli myslím rovnocenným soupeřem, což jsme potvrdili poté ve druhém domácím zápase jasným přehráním a výhrou 6:1, a to dokonce v neúplné sestavě ! Pochválit musím hlavně mladší hráče, kteří při domácím zápase s  Conceptem předvedli, že se dá hrát v naší sestavě i proti silnějším  soupeřům.Třetí zápas v Mostu byl opět stejný, ale častým vylučováním z naší strany jsme se připravili o možnost uspět. Velký podíl na tom měl jeden z dvojice rozhodčích, který mne nepřesvědčil o svých kvalitách, že píská extraligové zápasy. Osobní tresty a trest ve hře (o způsobu udělení těchto trestů by se dalo polemizovat) , který jsme obdrželi nás poté dost rozhodili v sestavě a domácí toto nekompromisně trestali. My už jsme na to nedokázali odpovědět.
 
5, Kdo myslíš, že ligu vyhraje? Komu bys výhru přál?

Kdo vyhraje ligu tipovat nebudu, herně jsou na tom velmi dobře CSKA Karlovy Vary, ale u toho to bohužel ze známých příčin končí. Více to nebudu rozebírat, všichni víme o čem mluvím. Supeřem by jim měl být někdo z dvojice silných týmů, a to Dobřany nebo Litice.
 
6, Víš už o někom, kdo by měl tým posílit na další sezónu? Nebo, kdo by mohl odejít?

Odchod avizují asi 4 déle hrající hráči, kteří pro tým udělali velký kus práce, jmenovat nebudu, možná, že si to ještě rozmyslí. Posílit tým musíme, máme rozhozené sítě, tak snad někoho ulovíme :-). Nabrat musíme však i post gólmana, protože jsme druhou část sezóny odehráli jen s Alešem Daňkem, který má pro své výkony velikou oblibu u našich fans. Štěstí bylo, že se mu vyhýbala zranění, protože pak bychom měli velký problém.
 
7, Teď trochu lehčí otázka...Kdy budou konečně šatny?

Šatny jsou naším problémem č. 1. Stavba postupuje pomalu, ale přece. Hlavně se to řeší svépomocí, ale problém je v přístupu hráčů k brigádám. Doufám, že se to v letošním roce zlepší. Je třeba si uvědomit, že je to záležitost celého týmu a ne jednotlivců. Zvláště v dnešní době, kdy se celkově sport potýká s nedostatkem financí. Musím však hlavně opětovně poděkovat předsedovi TJ panu ing. Procházkovi, bez kterého by stavba v současné době nevypadala tak, jak vypadá.
 
8, Co říkáš na fanoušky?

ObrazekK fanouškům jsem se již několikrát vyjadřoval, že jsou jedním z hlavních motorů týmu. Máme v lize nejlepší domácí prostředí. Jejich slyšitelnost se přenesla už i na zápasy, kdy vyjíždíme ven. Za sezónu s fanoušky hrajeme i přátelská utkání. Nejbližší je právě v sobotu 22.5.2010 od 13.30 hodin. O zábavu bude určitě dobře postaráno. Vytíženost autobusu pana Čecha je proto stoprocentní. Myslím, že nám je závidí každý tým. Vidíte, je třeba i poděkovat našemu řidiči Pavlovi Čechovi, který s námi absolvuje většinu výjezdů.

 
9, Teď bych prosil o celkové zhodnocení sezóny a vše, co ti leží na srdci...

Celkově bych zhodnotil sezónu jako dobrou a chtěl bych poděkovat všem hráčům za její odehrání. Někdo tomu dal více někdo méně. To jsme však viděli jasně na hřišti. Stále bych však ještě viděl větší podíl na chodu týmu u více hráčů, než dosud. Dále bych si přál, aby se nám vyhýbaly zranění, zachovali nám přízeň naši fans a samozřejmě, aby se nám podařily v nejbližší době dostavět šatny. Ještě připomenu, že začátkem měsíce června se koná v Mostu mistrovství světa U16 a U18, kde v U16 budeme mít i svého zástupce dorostence Filipa LANGA, což si myslím, že je perfektní reprezentace hornobřízského hokejbalu a města vůbec. Ještě uvidíme s jakým výsledkem dopadnou naši mladí reprezentanti.

 

V blízké době přibude další (minimálně jeden) rozhovor s někým z hráčů (hlasujte zde)...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář