Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Popovídání tentokrát s...Pádlem

 

1Obrazek/ Pověz nám, jak jsi se vlastně dostal k hokejbalu?
Tato otázka je pro mě vcelku složitá jelikož má kariéra již přesáhla deset let, ale dobrá zavzpomínám na své začátky.. Před mým bydlištěm je rádoby hokejbalové hřiště, na kterém se ještě před pár lety hrávala famozní liga severního předměstí a začínali zde i hráči nynějšího kádru Škody Plzeň.. Okolo svých 8 let sem dostal svoji první hůl k Vánocům, a tak sem ji hnedka šel otestovat, nu a již sem u toho zůstal, nejdříve odpolední hrátky s kamarády posléze sem dostal šanci jako prďola si zahráti zmíněnou ligu s dospělými, zřejmě sem zaujal a kolem těch 10 let sem již dostal pozvánku na štruncovy sady a kariéra se úspěšně chytla.. a pokračuje až dodnes..

2/ Lidi by určitě zajímalo, jak vznikla ta slavná přezdívka Pádlo...povíš nám?
Má přezdívka, tak k ní se dá říci to, že se semnou táhne již od mých začátků s hokejbalem, chytla se a vlastně dnes mě pod jiným oslovením teoreticky nikdo nezná a ani nenazve.. Jakožto malý klučík s hokejkou, kterou sem měl dluhou, nezkrácenou, tak sem vypadal, přitom že pádluji, když sem ji držel někde v půlce.. Půlka dole, půlka hole nahoře, prostě jako když člověk pádluje.. A tak dle toho jeden ze starších mi začal říkati PÁDLO, chytlo se, mám ji snad již přikovanou.. J

3/ Co považuješ za svůj největší úspěch v dosavadní kariéře...a co by jsi ještě rád stihl?
Během mé kariéry se toho stalo již poměrně dosti na svůj věk ( 21 let ) .. Rád bych to tímto postupně zhodnotil, ve 12letech sem se dostal již do týmu 18ti-letých ve škodovce.. V roce 2003 sem se dostal do reprezentačního výběru U16 a nakonec se podařilo rok zakončit  vítězstvím na Mistrovství Evropy do 16ti let… O dva roky déle sem odehrál sezonu za A-tým Škody Plzeň, nakonec tato sezona skončila titulem mistra ligy, ale každému asi jasné, že sem si příliš nezahrál, ale členem sem byl, např. v prvním svém zápasu sem ihned vstřelil branku, dále sem zopakoval repre účast, tentokrát ve výběru 18ti letých, kde sem dokonce byl jeden ze tří kandidátů na kapitána týmu, takže sem dvojnásobný Mistr Evropy a to bych viděl jako svůj nej úspěch, jelikož sem oblékal reprezentační dres, což je jistě sen každého, kdo dělá nějaký sport, naplno a rád, ale samo, že se mi o tom v životě ani nezdálo.. O repre U20 sem přišel kůli nemoci a je mi to dosti líto..
   A co bych rád ještě stihl, tak samo, že nastupovati za extraligový tým a repre mužů, ale to je již skutečně jen sen..
 
4/ Máš něco neobvyklého na výstroji, je nějaký rituál?Obrazek
V mé výstroji bych neobvyklého viděl to, že ze začátku sem hrával pouze s fotbalovými chrániči a nyní to, že mám každou ponožku jinou a stuplny si dávám opačně než všici ostatní.. Ohledně rituálu, ihned co přijdu na hřiště dám si dvě rovinky na probrání se a při zdravení se se soupeřem při začátku chodím až co nejdále k mantinelu od střídačky a na konci při podávání rukou chodím poslední..A při úvodních bulích se poklepu přes chrániče.. Je toho vcelku dosti, ale myslím, že kdybych na to takto neupozornil, nikdo si nevšimne..
 
5/ Co tě nejvíc namotivuje před (v) zápasem?
Motivace před zápasem, rád si počtu noviny, vypiji drink jménem Shock.. Sem spíše již klidový, na hřišti při rozcvičení si najdu chvilku, kde podívám se na soupeřovo golmana, usměju se a řeknu si, chlapče ty budeš lovit J.., Poté mám rád, když se na zapás a zároveň na mě jde podívati někdo blízký či kamarád, to mě vždy hecne a chci uspět, ale jasné, že ne jen když někdo přijde, chci uspět vždy !!! Během zápasu mě vyhecuje pro další úspěch jak vstřelený gól, chci další, tak i neproměněná šance pač po druhé ji chci již dát J ..
 
6/ Jaká je podle tebe tvá největší přednost a naopak slabina?
Přednost, nu asi to, že dokáži podržet, v klídku nahrát a také posléze hlavně ukliditi míček od sítě.. Prostě již od mala mi tam padalo téměř vše.. Nu a k té slabině bych to viděl na bránění, to mi příliš nebaví asi jako každého útočníka, jelikož pohyb si myslím, že sem schopen občas vynahraditi poziční a zkušenou hrou..
 
7/ Kam myslíš, že je letošní tým Břízy schopný dojít?
Nu abych řekl pravdu, pro mě velice těžká otázka, samo, že chci ligu vyhrát, proto to hraji, ale buďme realisté, sme nováčci… Jednou předvedeme vyrovnaný, zodpovědný výkon, podruhé selžeme.. Ale mám pocit, že by sme klidně na ten střed tabulky měli.. Když jasný úkol pro první rok v dané lize je udržet se.. Takže myslím, že postup do playoff by byl velký úspěch, tam se může stát cokoli.. Můj názor je takový, že když budeme hrát jednoduše a zodpovědně, proměníme šance a naši golmani zachytají, můžeme potrápiti i ty nej favority ligy..
 
8/ Kdyby jsi měl říct, proč by měli lidi přijít na náš zapas, tak by to bylo?...
K divákům?? To je asi pro mě největší překvapení, jelikož řádnou diváckou kulisu sem zažil jen v reprezentaci, takže ne proč přijít, ale poděkovati, za to, že do tědka chodili, je to pro nás, jak se říká, šestý hráč na hřišti, skutečně je to o mnoho příjemnější v takové atmosféře, než před tím, kdyby tam nebyl nikdo.. A i podporování na skvělé úrovni, kolikrát vyvedou soupeře z plné koncentrace, úžas.. Podívejte se na ostatní týmy ligy, ty mají průměrnou návštěvu tak 3x menší než my.. Takže jediné co mohu = Smekám.. Jen tedy doufám, že i na jaře v lepším počasí to bude nadále pokračovati a my jakožto hráči Vám zpříjemníme co nej výkonem, tedy výhrou stojačku s pívem o víkendu..
 
9/ Teď si řekni co chceš (o týmu, sobě, spoluhráčích, hokejbalu...)
Nyní si mám říci co chci, mám pocit, že pomalinku nastal konec našeho rozhovoru, já sem se vcelku rozpovídal, takže nač to protahovati, kádr je nabitý, tak ať se dostanou na řadu i další členové týmu.. Tým, ale ju dá se tomu říci tým J když by to možná chtělo více zapracovati na kolektivu, ale chápu, mimo hokejbal, má každý dosti svých povinností.. K sobě : ať proměňuji každou svoji šanci a samo, že to vede k úspěchu mužstva.. Spoluhráči super, jak říká kapitán, tady o blbce nezakopneš J .. Hokejbal : sport, který miluji, budu hráti co nejdéle a bylo by fajn, kdyby jeho popularita stoupla a amatérnost začala přecházet v plnů profesionalitu, ale toho se již bohužel nedožiji, buďme rádi, že je to aspoň v TV..
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pádlo

(anonym, 31. 10. 2009 8:57)

kdyby si behal tak ti to jde lip :-D

"bukvice"

(Martin Linka "15", 25. 11. 2008 5:36)

Díky Zdeňku.Teď mě ještě napadá,kdy ten rozhovor dělali "jestli před nebo až po". Myslím až "po", páč mi příjdou uvolnění..... :-)

Reakce na rozhovor

(Zdeněk Procházka - vedoucí mužstva HB, 23. 11. 2008 22:05)

Pochvala za plnohodnotný rozhovor, a to jak ve vztahu k dotazovanému, tak samozřejmě i k tazateli. PS: Martin "JEDLÍK" Linka nezklamal, ale vypadá to, že číst a psát z našeho oddílu umíme jen někteří, vzhledem k reakcím na našem webu ... :-)papa

"Červená čára"

(M. Linka "15", 23. 11. 2008 21:15)

To je jak rozhovor s Vláďou Růžičkou na dvojstránce v deníku Sport;-)papa